Fyra dagar. En stad. Minnen för livet. 

Att resa tillsammans med branschkollegor handlar inte bara om nya intryck – utan också om att skapa gemenskap, dela erfarenheter och fylla på med ny energi. I resans pris ingår allt du behöver för att uppleva Marrakech med både komfort och innehåll.

Pris per person (exkl. moms)
Leverantör Sveriges bagare & konditorer: 25 900 kr
Tillägg för enkelrum: 4 600 kr

Det här ingår i priset

  • Flyg tur & retur från Stockholm, Göteborg eller Köpenhamn
  • Transfers och transporter på plats
  • Del i dubbelrum på 5-stjärniga Kenzi Rose Garden Hotel
  • Frukost alla dagar
  • Två gemensamma middagar (inkl. dryck)
  • Utflykt med guide i medinan (torsdag)
  • SBK-lounge vissa tider
  • Skatter och avgifter

Det är begränsat antal platser på hotellet och på flyget som ingår i programmet, så vi rekommenderar att boka i tid. Om dessa skulle bli fullbokade hjälper vi er att hitta alternativa lösningar.

Så fungerar det praktiskt

  • Efter att du har anmält dig får du en bokningsbekräftelse via e-post. Du är inte anmäld förrän du fått bekräftelsen.
  • En faktura skickas ut kort därefter. Betalningsvillkor: 14 dagar.
  • Sista anmälningsdag är 30 januari 2026.
  • Du kan anmäla dig med ditt nuvarande pass även om gilltlighetstiden är mindre än 6 månader vid hemresedatumet. Kom bara ihåg att förnya ditt pass! 
  • I april skickas flygbiljetterna ut.
     

Vill du stanna lite längre?
Marrakech har en märklig förmåga att stanna kvar i kroppen. Kanske vill du också göra just det – stanna kvar. Landa efter intensiva dagar, smälta intrycken, eller bara upptäcka ännu mer.

Du kanske drömmer om att bo några nätter på en riad – ett traditionellt marockanskt townhouse med innergård, mosaik och frukost på takterrassen. Eller varför inte ta en avstickare till Atlasbergen eller ökenläger med stjärnhimmel?  I anmälan kan du fylla i att du är intresserad av att stanna längre.