Hotell 

För konferensen har vi ett antal förbokade rum på olika hotell som ni kan boka i samband med anmälan.
Bokningen sker enligt först till kvarn principen och måste göras senast
6 februari 2025 för att vi ska kunna garantera rum. 


Clarion Hotel Örebro

  

Clarion Hotel Örebro ligger på restaurangtäta Kungsgatan i Örebro. Med 300 meter till slottet och en kort promenad till historiska Wadköping bor du så centralt det går. Gångavstånd till Conventum är cirka 7 minuter. 

Rumskategori Pris/rum/natt
Enkelrum 1 830kr
Dubbelrum 2 009kr

Elite City Hotel Örebro

  

Detta moderna hotell ligger i centrala Örebro. Gångavstånd till Conventum är cirka 5 minuter. 

Rumskategori Pris/rum/natt
Enkelrum 1 695kr
Dubbelrum 1 895kr

Elite Stora Hotellet

  

Detta hotell från 1858 ligger vid Svartån, med vacker utsikt över Örebro slott från 1300-talet. Alla rum har gratis WiFi och platt-tv med satellitkanaler. Örebro tågstation ligger 5 minuters promenad bort. Gångavstånd till Conventum är cirka 8 minuter. 

Rumskategori Pris/rum/natt
Enkelrum 1 695kr
Dubbelrum 1 895kr

Scandic Grand Hotel Örebro

  

Du bor intill Conventum med Örebros shoppingstråk, kultur, nöjen och restauranger inom promenadavstånd. Scandic Grand är en plats att mötas på – hela dagen!

Rumskategori Pris/rum/natt
Enkelrum 1 741kr
Dubbelrum 1 941kr

Alla priser är exklusive moms. 

För att se vad de olika symbolerna betyder på kartan klicka på   uppe till vänster.