Hälso sjukvårdsforum 

Ordförande - Marianne Utterdahl, Region Värmland
Vice ordförande - Nicklas Hartwig, Munkfors kommun

Ledamöter

Arvika kommun – Jonas Ås, Henrik Samuelsson 
Eda kommun – Bertil Börjeson, Odd Westby 
Filipstads kommun - Britt-Marie Wall 
Forshaga kommun - Maria Norell  
Grums kommun – Ulrika Nilsson, Judith Kisch  
Hagfors kommun – Thony Liljemark, Pernilla Boström  
Hammarö kommun – Margareta Ivarsson, Mattias Joelsson  
Karlstads kommun – Christian Holm Barenfeld, Monica Gundahl  
Kils kommun – Eva Frykenberger, Anita Karmteg 
Kristinehamns kommun – Marie Oudin, Bo Andersson 
Munkfors kommun - Annika Zetterström  
Storfors kommun – ingen vald ledamot 
Sunne kommun – Gert Dahlberg, Åsa Waldenström  
Säffle kommun – Anita Karlsson, Michelle Hedberg 
Torsby kommun – Jennie Över, Ulf Ronge 
Årjängs kommun – Rolf Emanuelsson, Mogens Nielsen 
Region Värmland, Mats Sandström, Eva Julin Domrowe 


Personliga ersättare 

Arvika kommun -  Carina Raiml, Catharina Leverström  
Filipstads kommun - Ann-Charlotte Jonsson 
Forshaga kommun- Anna Maria Andersson 
Grums kommun - Gun-Britt Arvholm, Alex Jacobs 
Hagfors kommun – Camilla Hülphers, Sten-Inge Olsson 
Hammarö kommun – Peter Berglund, Peter Johansson 
Karlstads kommun - Per-Inge Lidén, Christian Norlin 
Kils kommun - Åse-Britt Falch, Mats Notini  
Kristinehamns kommun – Marianne Bodin, Kajsa Adolfsson 
Munkfors kommun - Birgitta Nilsson, Tore Lennartsson 
Storfors kommun – ingen vald representant 
Sunne kommun - har inte valt ersättare  
Säffle kommun – Jonas Larsson, Agneta Werling 
Torsby kommun - Ann-Katrin Uppvall, Siv Martinsson 
Årjängs kommun – Agneta Eklund, Bengt-Olof Lorentzon 

 

Kollektivtrafik och regionalt utvecklingsforum 

Ordförande - Stina Höök och Jesper Johansson, Region Värmland
Vice ordförande - Per Lawén Forshaga kommun

Ledamöter

Arvika kommun - Lars-Ove Jansson, Ulf Jonsson 
Eda kommun – Elsa Badh, Dan Säterman 
Filipstads kommun – Åsa Hååkman Eriksson 
Forshaga kommun- Per Lawén, har bara valt en ledamot 
Grums kommun – Anders Leander, Birgit Sturesson 
Hagfors kommun – Jens Fischer, Tomas Pettersson 
Hammarö kommun – Solweig Gaard, Peter Johansson 
Karlstads kommun – Frida Pettersson, Anders Tallgren 
Kils kommun – Anders Johansson, Jan Fallström  
Kristinehamns kommun – Eric Hesselius, Lars Nilsson 
Munkfors kommun - Mathias Lindquist, Jörgen Hedeås 
Storfors kommun – ingen ledamot vald 
Sunne kommun – Tobias Eriksson, Henrik Frykberger 
Säffle kommun – Dag Rogne, Ann Mlakar 
Torsby kommun - Anna-Lena Carlsson, Mikael Persson 
Årjängs kommun – Anette Eriksson, Robin Olsson 
Region Värmland – Åsa Johansson, Erik Evestam, Tomas Riste, Margareta Nisser Larsson 


Personlig ersättare 

Arvika kommun – Maryna Bialesta-Vilhelm, Börje Wahlund 
Filipstads kommun - Christer Olsson 
Forshaga kommun - Thomas Nilsson, Har bara valt en ersättare 
Grums kommun – Rafi Mirza, Bo Johansson 
Hagfors kommun – Boo  Westlund, Margot Karlsson 
Hammarö kommun – Nils Bagge, Bosse Henriksson  
Karlstads kommun – Erik Nilsson, Håkan Holm Alteblad  
Kils kommun – Kenneth Bengtsson, Gun-Britt Nilsson 
Kristinehamns kommun - Jan-Björn Jenssen, Samuel Carlén 
Munkfors kommun – Annette Felixson, Urban Karlsson 
Storfors kommun – har inte valt ledamot 
Sunne kommun - har inte valt ersättare 
Säffle kommun – Ola Johansson, Putte Grötting 
Torsby kommun – Peter Jonsson, Sture Lindkvist  
Årjängs kommun, Daniel Schützer, Torbjörn Lindskog 

 

Kultur och bildningsforum 

Ordförande - Elisabeth Kihlström, Region Värmland
Vice ordförande - Lillemor Larsson Hammarö kommun

Ledamöter 

Arvika kommun – Henrik Axelsson, Anton Sjöstedt  
Eda kommun – Annika Hugne, Monica Aarholdt 
Filipstads kommun – Johan Larsson,  
Forshaga kommun – Göran Adrian 
Grums kommun – Tomas Nilsson, Ulrica Jacobs 
Hagfors kommun – Boo Westlund, Håkan Lindh 
Hammarö kommun – Nils Safferson 
Karlstads kommun – Johanna Larsson, Lina Larhult 
Kils kommun – Berith Larsson, Irene Lennemyr Winkler 
Kristinehamns kommun - Ann-Katrin  Andrews Johansson, Helen Einarsson  
Munkfors kommun – Pia Falk, Urban Karlsson 
Storfors kommun – ingen vald ledamot 
Sunne kommun – Freddy Kjellström, Fredrik Andersson 
Säffle kommun – Veronica Bäckström, Ali Ali 
Torsby kommun – Dag Nyström, Bengt Berg 
Årjängs kommun – Tony Nilsson, Annika Sahlin 
Region Värmland - Erik Olsson, Berit Larsson 


Personliga ersättare 

Arvika kommun – Jenny Boquist, Anders Skogsberg  
Filipstads kommun – Patrik Fornander 
Forshaga kommun – Maria Norell 
Grums kommun - Marianne Lidbäck, Per Fransson  
Hagfors kommun – Birgitta Söderlund,  Malin Ericsson 
Hammarö kommun – Therese Wall, Mattias Joelsson 
Karlstads kommun – Niklas Wikström, Anna Dahlén Gauffin 
Kils kommun – Jessica Hildén, Petter Falch 
Kristinehamns kommun – Ewa Wiklander, Jan Ohlfelt 
Munkfors kommun - Agneta Johansson, Jörgen Hedeås 
Storfors kommun – ingen vald  
Sunne kommun - Har inte valt ersättare  
Säffle kommun – Crispin Hultkrantz, Ingegerd Welin Fogelberg 
Torsby kommun – Adam Passin, Håkan Bengtsson  
Årjängs kommun – Kristina Kristiansson, Robin Karlsson